4. kultury archeologiczne, plemiona, kroniki, władcy, herby, języki, pismo, grupy haplograficzne, astrologia

4. 3. kroniki
 

szereg kronik uznawanych jest za sfałszowane. dotyczy to zwłaszcza tych kronik, które opisują dzieje polski przed 966 albo dają świadectwo wielkości lechitów i polaków. jeżeli znajdą się takie kroniki, które oprócz dziejów lechitów i polaków opisują dzieje innych narodów i państw, to fragmenty dotyczące tych innych państ uznaje się za wiarygodne, a fragmenty dotyczące wielkiej lechii lub polski za niewiarygodne lub bajkowe. 

trzeba jeszcze do tego dodać, że kronikarze mieli zleceniodawców, którzy płacili im za przedstawienie swoich przodków, plemion i państw w chwalebnym świetle, a innych wrogich władców, plemion i państw tak jak na to zasługują, czyli jako bezmyślnych morderców, barbarzyńców, okrutników, oszustów, kłamców i moralnych degeneratów. 

poniżej zestawienie ciekawszych kronik, roczników i podobnych dzieł, w których znajdują się ciekawe opisy historyczne. zdaję sobie sprawę z tego, że ten fragment wiedzy jest bardziej niż inny przestarzały i „wytrzebiony” z wiedzy prawdziwej na rzecz wiedzy oficjalnie uznanej.Waldemar Mierniczek

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

8. buddyzm, bon

8. buddyzm, bon

8. buddyzm, bon